Na zielonym tle zimowy pejzaż. Po lewej stronie budynek biblioteki, po prawej 2 bałwanki i logo PBW. U góry napis: "Ferie w Bibliotece"

Ferie zimowe 2023

W czasie ferii zimowych zorganizowaliśmy zajęcia dla grup przedszkolnych, które odbywały się zarówno stacjonarnie, jak i online. 

Podczas zajęć „Ale kosmos!” dzieci poznawały planety Układu Słonecznego, sylwetkę Mikołaja Kopernika – polskiego astronoma, a także budowę i działanie skafandra kosmicznego, dzięki któremu możliwe jest przebywanie w kosmosie. Przedszkolaki oglądały również przygody Bolka i Lolka, którzy chcieli  zostać astronautami. Na zakończenie dzieci budowały własne rakiety kosmiczne z rolek po papierze toaletowym i ręczniku kuchennym. 

Zimowa aura sprzyjała przeprowadzeniu zajęć pt. „Parada pingwinów”, w czasie których przedszkolaki poznawały gatunków pingwinów oraz literackich i filmowych pingwinich bohaterów. Podczas warsztatów plastycznych dzieci tworzyły pingwinki z rolek po papierze toaletowym oraz „Pingwinkowe kartki Walentynkowe”.

Nowością były zajęcia czytelnicze, prowadzone z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Dzieci wysłuchały opowiadań „Szukając Marudka” oraz „Lew w Paryżu”, a następnie wykonały prace plastyczne tematycznie związane z czytanymi tekstami.

We wszystkich zajęciach wzięło udział 237 dzieci. Dziękujemy, że byliście z nami!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.