Na szarym tle po lewej stronie portret św. Maksymiliana Marii Kolbego, po prawej stronie napis Konkurs dla uczniów małopolskich szkół "Święty Maksymilian patronem trudnych wyborów"

Wręczenie nagród – konkurs „Święty Maksymilian patronem trudnych wyborów”

 

W ramach upamiętnienia Roku Św. Maksymiliana Marii Kolbego i 80. rocznicy Jego śmierci 
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie i Filia w Oświęcimiu
Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach oraz 
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu 
zaprosiły szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie

 

„Święty Maksymilian patronem trudnych wyborów”

 

Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy o życiu i działalności Św. Maksymiliana oraz przybliżenie biografii i myśli Świętego. Zadaniem uczestników było: wykonanie kolażu, stworzenie animacji poklatkowej lub nagranie audycji w formie podcastu.

 

W konkursie brało udział 68 prac wykonanych przez małopolskich uczniów z 31 szkół.

 

Podsumowanie konkursu „Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”
oraz uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się 28 czerwca (poniedziałek) 2021 r. o godz. 11.00
w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie.

Relacja z uroczystości znajduje się TUTAJ

 

Do oceny prac powołano dwie komisje.

Komisja dla gr. I i II

Przewodnicząca Komisji
Iwona Gibas

Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Członkowie
Grażyna Polak
Nauczyciel konsultant Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu

Barbara Blonski
Nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej

Małgorzata Bzibziak
Kierownik Filii w Oświęcimiu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie

 

Komisja dla gr. III i IV

Przewodnicząca Komisji
Marta Malec-Lech
Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Członkowie
Barbara Ledwoń
Wicedyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli ds. Ośrodka w Oświęcimiu

dr Tomáš Agat Blonski
Adiunkt na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

o. Arkadiusz Bąk
Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach
Asystent Diecezjalny Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej

  

WYNIKI KONKURSU

 

I grupa – klasy 1-2 SP

 

I miejsce

Maksymilian Sękowski
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Harmężach

 

II miejsce

Magdalena Burek
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach

 

III miejsce

Natalia Giełczyńska
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu

—————————————————————

II grupa – klasy 3-4 SP

 

I miejsce

Michał Koszyk
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej

 

II miejsce

Kacper Zieliński
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bachowicach

 

III miejsce

Aleksandra Chrapczyńska
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu

—————————————————————–

III grupa – klasy 5-8 SP

I miejsce

Kajetan Gaździcki
Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej

 

II miejsce

Weronika Szojda
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

 

III miejsce

Alan Markowski
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach

———————————————————

IV grupa – szkoły ponadpodstawowe

 

Wyróżnienia

Victoria Miśkowicz
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Sióstr Augustianek
im. Św. Rity w Krakowie

Karolina Taraszka
IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Tarnowie

 

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Wszystkie prace osób, które wzięły udział w konkursie można zobaczyć na bibliotecznym kanale YouTube.