Na zielonym tle kartka w kratkę. Na środku pomarańczowy napis: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Powyżej 2 girlandy chorągiewek, a poniżej 3 stosy książek.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022

Z okazji  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowaliśmy cykl zajęć dla uczniów szkół podstawowych i średnich, których celem była promocja bibliotek i czytelnictwa.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczestniczyli w zajęciach literacko-plastycznych „Sowa mądra głowa”, podczas których poznali sowy – mitycznych, literackich i filmowych bohaterów, a następnie wykonali sowy z materiałów do recyklingu. Najmłodsi uczniowie wzięli też udział w zajęciach bibliotecznych „Zakładka – prezent dla książki” – przypomnieli sobie zasady poszanowania książek i wykonali dla nich prezenty – okolicznościowe zakładki.

Natomiast uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich na lekcjach bibliotecznych pt. „Najciekawsze biblioteki świata” poznali niezwykłe biblioteki z całego świata, nietypowe miejsca, w których zakładane są biblioteki oraz środki transportu do przewożenia książek w bibliotekach mobilnych. Zapoznali się także z działalnością naszej Biblioteki.

Wszystkie zajęcia odbywały się online na platformie Google Meet. Wzięło w nich udział prawie 900 uczniów z 52 klas ze szkół powiatu oświęcimskiego. Dziękujemy, że byliście z nami!

Zapraszamy na krótką fotorelację z zajęć: