Na szarym tle po prawej stronie czerwony napis: "Święto Małopolski. Moje święto". Pod spodem logo "Małopolska". A po lewej stronie bukiet czerwonych maków

Święto Małopolski z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką 

 

Święto Małopolski to coroczna inicjatywa samorządu województwa, której celem jest budowanie silnej wspólnoty Małopolan i umacniania tworzących jej więzów oraz promocja walorów naszego regionu wśród mieszkańców.

Nasza Biblioteka również włącza się w tegoroczne obchody Święta Małopolski, aby promować piękno województwa małopolskiego (szczególnie jego zachodniej części) oraz naszego powiatu.

My w tym roku możemy to robić tylko on-line, ale bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

W ramach „Święta Małopolski” zapraszamy:
– do obejrzenia wystawy posiadanych przez nas książek o Małopolsce, Ziemi Oświęcimskiej i naszym mieście (wybrałyśmy kilkanaście z naszej – liczącej kilkaset pozycji – kolekcji Regionalia) – zdjęcia poniżej

– do rozwiązania quizu, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat małopolskich przysmaków – Czy znasz przysmaki Małopolski? 

– do zabawy na naszym Facebooku Czy znasz zabytki Małopolski? – po ułożeniu puzzli dowiecie się, jakie zabytki czekają na Was w naszym i sąsiednich powiatach: chrzanowskim, miechowskim, olkuskim, suskim i wadowickim

– do zabawy na naszym Facebooku Poleć to miejsce! – rekomendujcie najładniejsze miejsca w Waszej okolicy uwiecznione przez Was na zdjęciach. Dzięki nim będziemy mieć możliwość poznania nowych zakątków naszego regionu.

 

Książki o Małopolsce i naszym regionie w posiadaniu Biblioteki”

Małopolska

Ziemia Oświęcimska

Oświęcim

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie wraz z Filiami przygotowała również wiele ciekawych propozycji na Święto Małopolski – zapraszamy do zabawy! 

Instytucje Województwa Małopolskiego działające w ramach Systemu Koordynacji Marki Małopolska zapraszają do celebrowania Święta Małopolski. Pod tym linkiem znajduje się pełna oferta:

https://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/swieto-malopolski-2020

Województwo Małopolskie przygotowało także dedykowany Quiz wiedzy o Małopolsce, w którym można sprawdzić swoją wiedzę o regionie. Quiz jest dostępny pod linkiem:

https://malopolskapoleca.pl/quiz/swieto-malopolski