Na zielonym tle regał z książkami. Obok mama czytająca dziecku, babcia na fotelu z książką, chłopak z książką w ręku oraz rodzice z dwójka dzieci. Powyżej napis: "Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka!". W lewym dolnym rogu logo PBW

Tydzień Bibliotek – 8-15 maja 2023 r.

 

Już po raz dwudziesty  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało ogólnopolską akcję
promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek.

 

W tym roku wydarzenia odbywały się pod hasłem

Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!

 

Nasza Biblioteka, jak co roku, przyłączyła się do obchodów tego święta. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami Tygodnia Bibliotek.

 


W Czytelni można było obejrzeć wystawę pt. „Czytelnicze leporello”.

Składają się na nią harmonijkowe książeczki przedstawiające w kreatywny sposób treść ulubionych książek. Prace zostały wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach i Szkoły Podstawowej w Jawiszowicach.

 

 


 

W czytelni znalazła się także wystawa prac dziecięcych z cyklu „Literackie inspiracje dzieci”. Prezentowaliśmy prace uczniów klas 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika nr 11 w Oświęcimiu, którzy zainspirowali się książką Janiny Porazińskiej „Pamiętnik czarnego Noska”.

 

 


 

Nauczyciele-bibliotekarze z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie i Filii uczestniczyli w warsztatach plastycznych online pt. „Sowa mądra głowa”. W czasie warsztatów wykonali sowy różnymi technikami plastycznymi i z różnych materiałów do recyklingu.

 

 


 

Przedszkolaki i uczniowie kl. I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Poznajemy Photona”. Planowali trasę jego przejazdu i kodowali polecenia.

 

 


 

Plakat Tygodnia Bibliotek 2023. Na czarnym tle kolorowe odciski palców. U góry napis: "XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2023". Poniżej hasło: "Moja Twoja Nasza Biblioteka!"