Na białym tle cztery czarne monitory komputerowe z zarysami postaci ludzkich. Cztery niebieskie strzałki skierowne od postaci do środka, łącząc je w interakcje.

„Wybrane problemy w pracy bibliotekarza”. 

 

W dniach 2-3 grudnia odbyło się kolejne, podzielone na grupy, spotkanie online w Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli-bibliotekarzy szkół powiatu oświęcimskiego.

Motywem przewodnim były „Wybrane problemy w pracy nauczyciela-bibliotekarza”. Uczestniczki Sieci dzieliły się swoimi doświadczeniami w zakresie prowadzonych prac bibliotecznych, pracy zdalnej, zrealizowanych szkoleń, projektów czy konkursów bibliotecznych. 

Na platformie e-learningowej Moodle bibliotekarki dzieliły się również pomysłami na przeprowadzenie rozmaitych działań bibliotecznych oraz polecały narzędzia do pracy zdalnej, a także ciekawe strony internetowe, szkolenia i webinaria.

 

W grudniu uczestniczki Sieci wzięły także udział w warsztatach online – „Classroom i Google Meet – aplikacje przydatne w pracy (zdalnej) nauczyciela” oraz „Microsoft Office (365) w pracy nauczyciela-bibliotekarza”, podczas których poznały nowe narzędzia, ułatwiające komunikację i pracę z uczniami w czasie nauki zdalnej.