Na niebisko-zielonym tle okładki książek młodzieżowych. U góry napis: "Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie i Wydawnictwo Literatura zapraszają na webinar 3 IV 2023, godz. 15.00". W ramce: Przygodowe, sensacyjne, obyczajowe - książki dla nastolatków 13+". Po lewej stronie loga PBW i Wydawnictwa Literatura

Webinarium „Przygodowe, sensacyjne, obyczajowe – książki dla nastolatków 13+”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
wspólnie z Wydawnictwem Literatura zaprasza na bezpłatne webinarium

„Przygodowe, sensacyjne, obyczajowe – książki dla nastolatków 13+”

Podczas webinarium zostaną poruszone tematy związane z książką młodzieżową oraz panujące trendy w tej dziedzinie. Przedstawione zostaną bestsellery z różnych gatunków: powieści sensacyjne, przygodowe, z historią w tle (Tylko dla twoich oczuSprzedawca marzeńBjornKról myszy), o Koperniku i jego epoce (Ostatni trop Kopernika) i obyczajowe (o problemach współczesnych nastolatków – uzależnienie od istnienia w Internecie, fake newsy, cyberprzemoc, cyberkłamstwa – SzeptaneWszystkie lajki Marczuka, o braku samodzielnego myślenia – Mąciciel, o relacjach międzypokoleniowych – BubaBachorPozłacana rybka, o pierwszych miłościach – seria „kawowa” Joanny Jagiełło.

O świecie książki dla młodzieży opowie Wiesława Jędrzejczykowa – redaktor naczelna i założycielka Wydawnictwa Literatura, która konsekwentnie od ponad 30 lat wydaje książki dla dzieci i młodzieży polskich autorów i ilustratorów.

Adresaci: nauczyciele, bibliotekarze, rodzice, opiekunowie, wychowawcy, młodzież i wszyscy zainteresowani tematyką książek młodzieżowych.

Termin: 03.04.2023 (poniedziałek), godz. 15.00-16.30

Zgłoszenia: poprzez FORMULARZ

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale.

Link do spotkania zostanie wysłany w dniu wydarzenia (w godzinach porannych) na adresy e-mail podane przy rejestracji.

Wydawnictwo Literatura

Od ponad 30 lat wydaje m.in. bogato ilustrowane książki dla najmłodszych czy zbiory opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Piszą dla nich najlepsi polscy autorzy. W ofercie znajdują się kultowe już serie Poduszkowce czy To lubię! Nie boją się podejmować trudnych tematów wojny, okupacji i uchodźców (seria Wojny dorosłych – historie dzieci) czy rozmawiać z nastolatkami o ich czasem bardzo dorosłych problemach (seria Plus minus 16). Książki wydawnictwa były wielokrotnie nagradzane.