Trzy Święte Mikołaje wykonane przez nauczycielki na Zimowych warsztatach plastycznych

Warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

 

Zima kojarzy się z Mikołajem przynoszącym prezenty, ze Świętami Bożego Narodzenia, których nieodłącznym elementem są pięknie przystrojone choinki i gwiazdy betlejemskie. Zima to także płatki śniegu o fantazyjnych kształtach. Z zimą i zimnym klimatem kojarzą się również pingwiny zamieszkujące Antarktydę. Wszystkie te zimowe symbole stały się przedmiotem warsztatów w naszej Bibliotece.

W warsztatach, które miały na celu wsparcie kreatywności poprzez nabycie/pogłębienie umiejętności z zakresu papieroplastyki i sztuki origami oraz zainspirowanie do prowadzenia ciekawych zajęć z dziećmi, wzięły udział nauczycielki wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

W związku z obchodami Mikołajek i Dnia Anioła (6 grudnia) nauczycielki tworzyły Anioły oraz Mikołaje siedzące w saniach zaprzężonych w renifery. W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas gwiazdy betlejemskie wykonane techniką origami oraz choinki ze starych książek z pożółkłymi kartkami, którym uczestniczki warsztatów podarowały „drugie życie”. Przygotowując się na Światowy Dzień Śniegu (przypadający 21 stycznia) panie wycinały śnieżynki z papieru, a na Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach (20 stycznia) zrobiły pingwinki z plastikowych łyżek i brystolu.