Na różowym tle niebieskie kwiaty oraz napis Małopolski konkurs recytatorski "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym".

Laureaci Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”

 

Mamy zaszczyt poinformować, iż Laureatami Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym” zostali:

 

I miejsce – Wiktor Sochań ze Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Lubniu,

II miejsce – Mikołaj Górka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach,

III miejsce – Natalia Nikiel ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach.

 

Organizatorem konkursu było Województwo Małopolskie – Departament Edukacji.

Patronat Honorowy nad konkursem objęła Pani Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.

Nasza Biblioteka pełniła funkcję Koordynatora wydarzenia.

 

Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach na początku października i wyłonił 174 uczniów. Eliminacje w gminach pozwoliły dokonać wyboru 111 uczniów, zaś współzawodnictwo na szczeblu powiatowym sprawiło, że do udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowało się 58 uczestników z całej Małopolski.

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2022 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbył się finał Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”. Dwa dni przesłuchań w krakowskiej książnicy były swoistym świętem literatury – młodzi ludzie z różnych zakątków województwa dali wyraz swoim pasjom literackim i zdolnościom artystycznym.

Romantyczne teksty rozbrzmiewały w całej bibliotece, gdyż wielu uczestników do ostatniej chwili „szlifowało” swoje wystąpienia.

 

Rywalizację na etapie wojewódzkim oceniała Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodnicząca – Marta Truszczyńska, wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie,
Wiceprzewodniczący – Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego w Krakowie,
Sekretarz – Małgorzata Stachurska, polonistka i nauczycielka bibliotekarka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Członkowie Komisji:

Joanna Kawalec – Kierownik Zespołu ds. Realizacji Projektów w Departamencie Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Barbara Polna – Inspektor w Zespole ds. Realizacji Projektów w Departamencie Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Joanna Powierska-Szczucińska – starszy inspektor w Zespole ds. Realizacji Projektów w Departamencie Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Kinga Hechsman – polonistka i nauczycielka bibliotekarka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – Filii w Myślenicach.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nauczycielom za opiekę i pracę nad przygotowaniem uczniów do występu.

 

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas Gali Finałowej Konkursu 16 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którą zapraszamy laureatów oraz finalistów etapu wojewódzkiego.